Sakarya Dış Cephe Asansörleri

Çalışanların, gün içinde gerek katlar arasında gerekirse bina dışı ile yaptıkları düşey hareketlilik nedeniyle büyük ölçüde performans kayıpları olmaktadır. Cephe asansörleri, ekonomik fiyatı, kısa süredeki montajı ve pratik kullanımı ile çalışma performansını arttırmakta ve inşaat maliyetlerini düşürmektedir. Halat kullanmadan bina dişindan, istenilen yüksekliğe çıkabilme özelliği, birbiriyle uyumlu kolonlar vasıtasıyla kısa sürede yapılabilmektedir. Seyir mesafesi takriben 50 m olan bir cephe asansörünün montajı 2 gün, 80 m için maks. 3 gündür. Dişli sıyırması veya kırılması durumunda otomatik devreye giren yüksek emniyetli fren tertibatı bulunmaktadır.. 

        Dış cephe asansörleri 1200 kg ila 3200 kg kapasite aralığındaki geniş bir ürün gamına sahiptir. Dikey düzlemde çalışmak üzere dizayn edilmiş bu seri, kabin içine veya üstüne monte elektrik motorlarıyla tahrik edilmektedir. Ana prensibi motordan elde edilen dönme hareketi kramayer dişli – pinyon sistemi ile çizgisel harekete dönüştürülmesidir. Taşıyıcı gövdeler binaya ankrajlanır. Servis freni, otomatik paraşüt freni , güvenlik ve limit anahtarları ile yüksek güvenlik sağlanır.

        Dış cephe asansörleri özellikle yaptıkları düşey hareket sayesinde çalışanlara büyük kolaylık sunmaktadır. Bu ürünler, çalışanların bina katlarını eşyalar ile çıkıp inmesi gibi bir durumu ortadan kaldırdığı için personelin performansını korumasını sağlayan ürünlerdir. Gereksiz enerji kaybını engelleyerek çalışanların çabuk yorulmasını engelleyen dış cephe asansörleri oldukça yüksek binaların yapımında ve dış cephe boyası gibi işlerde çalışanlara büyük kolaylık tanımaktadır.

       Günümüzde dış cephe asansörlerinde farklı modelleri bulma imkani mevcuttur. Farklı tasarımlar temin edilebileceği gibi ekonomik ürünler de bulunabilir. Çelik ve fonksiyonel kabinler bulanabileceği gibi halat kullanmadan, bina dışından istenilen yüksekliğe çıkılabilir. Bunun yanı sıra ürünlerde meydana gelebilecek dişli sıyırması ya da dişli kırılması gibi çalışanları tehlikeye sokabilecek durumlara karşı da önlem alınmıştır. Ürünlerde yer alan ve tehlike anında otomatik olarak devreye giren yüksek emniyetli fren tertibati sayesinde personel güvenliği sağlanmıştır. Bina haricinde kuyularda kullanılabilen tasarımlar da mevcuttur. Geniş iç hacme sahip bu ürünler sayesinde farklı boy ve ağırlıkta inşaat malzemesi ve personeli taşıma olanağı vardır. Hızlı olan bu ürünlerle yük ve personel taşıması yapılabileceği gibi dış cephe asansörü modellerinde geniş kabinli tasarımlar ile çok yüksek mekanlara ağır yükler taşınabilir. Bu ürünlerde hafif alüminyum kabinler ile daha fazla yük taşıma imkanı bulunabildiği gibi etrafında bulunan çelik çerçeve sayesinde de ağır yükler için dayanıklı ürünler müşteriye sunulmaktadır. Dış cephe asansörlerinde yer alan geniş fiyat yelpazesi ile her bütçeye uygun kaliteli ve güvenli tasarımlar temin edilebilir. Enerji tasarrufu sağlayan modelleri, kısa sürede montaj imkanı ve yüksek performansı ile bu ürünler, çalışanlara kolaylık sağlayabileceği gibi yapılan işi de hızlandıracak modellerdir. Kapalı kabin imkanı ile bu ürünlerde malzemeler dış faktörlere karsşı da korunur. Kafes daire sistemi ile kabinin koruma altına alınabileceği özel tasarımlar da mevcuttur. Tüm bunların yanı sıra enerji olmaması durumlarına karşı önlem alınmış tasarımlar da bulunmaktadır. Enerji olmadığı zaman manuel iniş imkanını müşteriye sunan ürünler ile kesintilere karşi tedbir alınabilmektedir. Dijital göstergeli otomatik indirme teknolojisi bu tasarımlarda işi kolaylaştırır. Kolay kullanım fırsatlarını sunan ürünlerde yer alan başlatma ve durdurma butonları, günlük kullanımlarda pratiklik kazandırır. Çift mast versiyonuna sahip ürünler de mevcuttur.

 

Kısacası dış cephe ürünlerinde; 

  • Hızlı ve kolay yük ve personel taşıma imkanı
  • Uygun ve geniş fiyat yelpazesi
  • Geniş kabinler ve ağır yük taşıma kapasitesi
  • Güvenliğiniz için emniyetli fren tertibatı
  • Uzun ömürlü parça garantisi
  • Aşırı yük kontrolü gibi pek çok özellik vardır.
X