Makine Dairesiz Asansör

Makine dairesiz asansörlerin getirdiği dizayn kolaylğı mimarlar, müteahhitler ve hatta iç mimarlar tarafından projeler oluşturulurken tercih nedeni olmaktadır. Tüm malzemenin kuyuda monte edilmesi ile tasarımcılara asansör konumu ve yerleşimi ile ilgili kolaylık sağlanmıştır. Plana makina dairesi ekleme zorunluluğu kalkmış, hatta bunun binaya vereceği ağırlık faktörü de minimize edilmiştir. (Asansör gibi, dikey seyahat ünitelerinde asıl yük raylara binmektedir.)
Makine Dairesiz Asansörlerimizin kontrol paneli de kuyu içerisine monte edilmekte olup son katta asansör holünde ayrıca bir alan ihtiyacı olmamaktadır. Asansöre müdahale son kattaki çağrı panelinin arkasındaki mini kontrol ünitesi ile yapılmaktadır. 

DAHA AZ ASANSÖR BOŞLUĞU 

Tüm asansör ekipmanının, kuyu içine monte edilmiş olmasından dolayı, tüm asansör, önceki modellere kıyasla %10 daha az yer kaplamaktadır. Kuyu içindeki makina, dikey olarak da incelmektedir. 

MİNYATÜR VE OPTİMUM KONFİGÜRASYON

LB Asansör bu üründe tüm son teknoloji asansör ekipmanlarını minimize etmeyi başarmıştır. Dişlisiz tahrik makinası ve PM motoru kuyu içine monte edilmekte ve ince kontrol paneli (98mm kalınlığında), bu üründe kuyu duvarına yerleştirilmektedir. Bu yerleşim, normalde diğer tip asansörler için gerekli olan makina dairesi yerini asansör dışı kullanımlar için serbest bırakmaktadır. Kontrol paneli ve diğer ekipmanlar, bakımları en kolay şekilde yapılabilir halde tasarlanmış ve tüm ünite en uygun performansı göstererek en iyi servisi vermesi üzerine dizayn edilmiştir. 
Not: 1600kg kapasite üzerindeki makine dairesiz asansörler için lütfen bizimle temasa geçiniz.

X